Přednášky a cvičení pro těhotné | KVC Pansofie

 PŘEDPORODNÍ KURZY V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH 

 

  • každé úterý ❤ POZOR, náhradní termín IV.epochového bloku je v jednání!!!!! Napište prosím na pansofie.sky@gmail.com!!

      „Čekáme děťátko“ – aneb měsíčním letem prenatálním světem –    Zajímavý a přínosný předporodní kurz, do kterého lze kdykoliv přistoupit a lekce nahrazovat !!!!! Těší se na Vás skvělá porodní asistentka Bc. Radka Račanská a empatická psycholožka Mgr. Veronika Jiříková.  Dotazy, registrace na celý cyklus nebo vybrané lekce na pansofie.sky@gmail.com

 NA CELÝ CYKLUS NEBO KONKRÉTNÍ LEKCE SE MŮŽETE REGISTROVAT V NAŠEM REGISTRAČNÍM FORMULÁŘI.

 V příjemném prostředí naší vily se zahrádkou se dozvíte:

  •  vše o přípravě na porod, vyšetření, porodu samotném a jeho různých možnostech a alternativách, hypnoporodu, aromaterapii k porodu 
  • o šestinedělí, péči o miminko, kojení a správném nošení miminka
  • Vhodné již od 12 týdne těhotenství  

 

KDY: vždy v úterý od 17 h  

KDE: ve vile Pansofie na Lannově tř. 10 v Českých Budějovicích 

COvždy 2 přednáškové lekce a 1 lekce těhotenského tělocviku  

DĚKUJEME ZA PODPORU STATUTÁRNÍMU MĚSTU ČESKÉ BUDÉJOVICE A JIHOČESKÉMU KRAJI!! 

 

PŘEHLED LEKCÍ PŘEDPORODNÍHO KURZU: 

 

 (Tatínci vítáni, kamarádky, duly, babičky provázející maminku, taktéž 😊).  

 V předporodním kurzu se dozvíte vše, co potřebujete k harmonickému zvládnutí Vašeho porodu a péči o miminko. Kromě cenné a ověřené teorie klasického medicínského základu Vám však naše erudovaná porodní asistentka i psycholožka poskytnou navíc i hlubokou nadstavbu, kdy Vám předají i alternativní zkušenosti, které Vám při porodu nesmírně pomohou jak po zdravotní, fyzické, tak psychické stránce.

K tomu se seznámíte s kouzlem přírodní aromaterapeutické péče o Vás a Vaše miminko.  

 Úterý 

17.00 – 18.00   přednáška

18.00 –  19.00   přednáška

19.00 – 19.30   těhotenský tělocvik/přednáška

 

AKTUÁLNĚ!!!

 

II. epochový blok: por.as. Bc. Radka Račanská – úterý 11.6.2024  17 h

3.lekce: Spontánní porod I., porodní doby, porodní polohy, odjezd do porodnice, role a pomoc otce u porodu, průběh porodu. Podrobně spolu probereme, jak porod začíná, jak to poznáme, kdy jedeme do porodnice, jak probíhá příjem na porodním sále a co pak následuje. Jaké jsou fáze porodu, jak dlouho porod trvá, jak probíhá příprava k porodu, monitorace miminka během porodu, vnitřní vyšetřování za porodu. Co je to přirozený a co lékařsky vedený porod. Ujistíte se, co s sebou do porodnice, jaké vhodné jídlo a pití u porodu, více o doprovodu rodičky a roli otce dítěte u porodu – hlavně o významu jeho psychické i fyzické podpory. Poradíme, co dělat a co naopak nedělat, jaká je vhodná komunikace s personálem a další potřebné náležitosti. 

4.lekce: Spontánní porod II., Tlumení porodních bolestí, císařský řez, epidurál. Šestinedělí. Dozvíte se podrobněji o doporučených polohách v různých fázích porodu, porodním lůžku v porodnici versus alternativní polohy, tlačení ve vypuzovací fázi porodu. Zjistíte, jak dobře zvládnout porodní kontrakce i jaké existují přirozené metody tlumení bolesti, jak pomůže bylinná napářka u porodu, význam tepla u porodu i vlivu prostředí na porod, dál vše o porodu placenty. Dále Vás čekají informace o farmakologickém tlumení bolesti – epidurální anestezii atd., a více o císařském řezu. Následuje šestinedělí – jaké Vás čekají fyzické a psychické změny po porodu a proč trvají takto, jaká je optimální životospráva a hygiena, dále o možných potížích a jak pomoci. Jak pečovat o porodní poranění, očistky, zavinování dělohy, jaká je vhodná péče o prsy. Jaký je režim dne na odd. šestinedělí, strava, cvičení..Co je to poporodní blues a jak je důležitá psychická a fyzická podpora partnera a rodiny. Dozvíte se, jak po porodu dobře pečovat o své tělo i duši a jak má vliv narození miminka na Vaše partnerství.. 

Těhotenský tělocvik: praktická příprava k porodu, nácvik dýchání při porodu a práce s bolestí

III. epochový blok:  Mgr.Veronika Jiříková – úterý 18.6.2024 17 h 

5.lekce: Prenatální komunikace. Porodní přání. Hypnoporod.  

Dozvíte se, co je to prenatální komunikace a navázání spojení s miminkem, jak pozitivně působit na miminko a ovlivnit průběh blížícího se porodu. Dále si ověříte, jaká jsou vaše práva u porodu a co je to porodní plán ? Jak by měl vypadat, co by měl obsahovat. Své porodní přání má i miminko.. Co je to hypnoporod, jak může pomoci a jak se to naučit?Naučíte se  jak si poradit s bolestí pomocí relaxace, vizualizace, práce s pozorností, polohováním, masáží. 

6.lekce: Bonding a jak utišit pláč miminka. „4 trimestr“ .

Proč jsou první společné chvíle po porodu s vaším miminkem tak důležité? Jaké jsou ideální podmínky pro bonding? Co miminko potřebuje? Jak utišit pláč miminka? Proč podporovat vzájemný nepřetržitý kontakt ženy s dítětem? Dozvíte se vše důležité o potřebách dítěte v prvních dnech, týdnech, měsících jeho života a jak je přirozeně naplňovat. 

IV.epochový blok: por.as. Bc. Radka Račanská – úterý 25.6. 2024 17 h 

7.lekce: Jak si poradit s miminkem? Péče o novorozence.

Jak vypadá první ošetření novorozence a jaká další vyšetření můžete v porodnici očekávat? Jaká je vhodná manipulace s miminkem a jaké jsou optimální polohy při nošení, chování a odříhnutí? Probereme vše důležité o přebalování, koupání, oblékání.  masáže a 1. pomoci. Dovíte se více o režimu dne, spánku, výbavičce i přírodní kosmetice pro miminko.  Probereme nezbytnost a důležitost citové vazby a další důležité záležitosti a získáte vše potřebné k tomu, co dělat, aby bylo Vaše miminko spokojené, netrápily ho bolesti bříška a dobře prospívalo.. 

8.lekce: Co byste měli vědět o kojení. Dozvíte se vše o významu a výhodách kojení a nacvičíme správnou techniku kojení, probereme pozice při kojení a také nejčastější chyby, které se vyskytují.  Dozvíte se o mlezivu a pravém mateřské mléce, předním a zadním mléku, a též o nejčastějších potížích (nalití prsou, retence mléka, zánět, bolest prsů, citlivé bradavky, ragády, nedostatek mléka) – a jak pomoci. Dále o tom, jaká je optimální frekvence kojení, jak odsávat či odstříkávat. A samozřejmě jaká je optimální výživa a pitný režim kojící maminky, i to tom, jak event. uskladnit mateřské mléko.  Probereme též alternativní způsoby krmení a pomůcky ke kojení.

Těhotenský tělocvik 

DOBROVOLNÉ BONUSY zdarma ! 

Mgr.Vladimíra Dvořáková  

„Čtyři úrovně bytosti dítěte a jejich vývoj v jednotlivých sedmiletích“-dítě není malý dospělý- čtvrtek 20.6.2024 17 h 

Seznámíme se s tzv. bytostnými články vyvíjejícího se dítěte, tak, jak s nimi pracuje waldorfská výchova. Zjistíme, že jinak je tomu před narozením, jinak v raných letech a jinak v dalších etapách vývoje osobnosti. Z této znalosti nám vyplyne, jaké činnosti a přístupy k dětem jsou vývojově opodstatněné a dobré, a jaké nikoliv. (Předpokladem pochopení rozpravy je tolerance a otevřenost ke spirituálnímu světovému názoru.)

RNDr. Andrea Kašparová

„Jak se zdravě stravovat?“ – termín bude zveřejněn v září

Přednáška o výživě a životním stylu – jak si poskládat zdravý talíř a starat se o svůj organismus

Dle zájmu:  Aromaterapie v péči o miminko: – naučíte se namíchat si přírodní aromaterapeutické bylinné směsi pro péči o miminko – péče o pupíček, přebalovací směs, koupelová směs, péče o bříško při nadýmání..

 Hradíte pouze ingredience a obalový materiál 

NOVÝ CYKLUS:

I.epochový blok:  por.as. Bc. Radka Račanská

1.lekce: I., II.., III. trimestr, vyšetření v těhotenství, eliminace potíží, výživa. Tipy na literaturu

Dozvíte se, jaká Vás budou čekat vyšetření, jaká máte práva, jaké jsou možnosti porodu v jednotlivých porodnicích, jak se orientovat v těhotenské průkazce. Dozvíte se význam jednotlivých zkratek, zjistíte, jak se vypočítá termín porodu, jaká vyšetření během těhotenství Vás čekají, a také jak pomoci při Vašich možných potížích. Osvětlíte si, jaká je vhodná výživa a životospráva v těhotenství a proč, a také jaká dobrá literatura Vás může nadále inspirovat a provázet.

  1. lekce: Příprava na porod, masáž hráze. Jak předejít nástřihu hráze. 

Jaké probíhají fyzické a psychické změny v ženském těle? Jak je to se sexualitou v těhotenství a také, jaké aktivity v těhotenství podnikat. Začnete se připravovat k porodu. Zjistíte, jak pečovat o hráz, jak na masáž hráze, jak cvičit s aniballem,jaký je přínos fyzioterapie a cvičení v těhotenství

Těhotenský tělocvik : praktická příprava k porodu, nácvik dýchání při porodu 

 JAK SE PŘIHLÁSIT A CO DĚLAT?  

1) Registrujte se na pansofie.sky@gmail.com nebo klikněte na registraci na www.pansofie.cz   

2) Závazně se přihlásíte na celý cyklus předporodního kurzu nebo na vybrané epochy, budou Vám sděleny termíny dle kapacity. Do cyklu je možné kdykoliv přistoupit . 

 

Ceník předporodního kurzu: 

 Celý cyklus : 1950,- 

Jeden epochový blok samostatně: 650,- Kč. – registrujete na pansofie.sky@gmail.com